دستگاه اکسيژن ساز

سینا طب تولید کننده برتر تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

یکشنبه ۱۲ آذر ۰۲

دستگاه اکسيژن ساز

۱۶ بازديد


دستگاه اکسیژن ساز چیست؟

دستگاه اکسیژن ساز که به عنوان تغلیظ کننده اکسیژن نیز شناخته می شود، یکی از مهم ترین و پر کاربرد ترین تجهیزات کمک تنفسی در زمینه پزشکی می باشد. این دستگاه قادر است اکسیژن مورد نیاز بیماران را با تغلیظ کردن هوای محیط به اکسیژن خالص به طور مستمر تامین کند   .

هوایی را که ما تنفس می کنیم از گاز های مختلفی تشکیل شده است. در واقع هوا ترکیبی از گاز هایی همچون 78 درصد نیتروژن و 21 درصد اکسیژن و 1 درصد گاز های دیگر می باشد. تغلیظ کننده اکسیژن با کمپرس کردن هوای داخل اتاق به مخازن زئولیت، نیتروژن موجود در هوا را تحت شرایطی بسیار خاص، جدا کرده و اکسیژن خالص را برای بیمار فراهم می کند.

انواع دستگاه های اکسیژن ساز

تغلیظ کننده های اکسیژن به دو صورت اکسیژن ساز ثابت و اکسیژن ساز قابل حمل قابل طراحی و تولید می باشند.

اکسیژن ساز های نوع ثابت که به عنوان اکسیژن ساز خانگی نیز شناخته می شوند، در ظرفیت های 3 و 5 و 8 و 10 لیتر در دقیقه قابل ساخت می باشند. این نوع تجهیزات می توانند اکسیژن مورد نیاز بیماران را به صورت سیستم پیوسته تولید کنند.

اکسیژن ساز های نوع قابل حمل که به عنوان اکسیژن ساز پرتابل نیز شناخته می شوند، جهت استفاده بیماران در بیرون از منزل در ظرفیت های 2 و 3و 5 لیتر در دقیقه قابل ساخت می باشند. این نوع تجهیزات می توانند با استفاده از سنسور های فشار بسیار حساس، دم و بازدم بیمار را تشخیص دهند. در واقع می توانند در هنگام دم اکسیژن را از ریه ها خارج و در هنگام بازدم آن را قطع نماید. این فرآیند باعث صرفه جویی در مصرف انرژی دستگاه می گردد.

تفاوت اکسیژن ساز خانگی با پرتابل

تفاوت اصلی این دو نوع تجهیز کمک تنفسی در اندازه و وزن دستگاه و همچنین مجهز بودن به باتری شارژی داخلی می باشد. باتری شارژی داخل دستگاه با استفاده از برق 220 ولت شهری و یا 12 ولت فندکی اتومبیل شارژ می گردد تا در صورت نیاز انرژی دستگاه را تامین کند.

استفاده از دستگاه تغلیظ کننده اکسیژن

بیمارانی که مشکلات قلبی، ریوی و یا دیگر بیماری های تنفسی رنج می برند می توانند از دستگاه های اکسیژن ساز استفاده کنند. بیمارانی که مشکلات تنفسی دارند می توانند از این تجهیزات به عنوان درمان مکمل برای مراقبت های تنفسی در خانه، بیمارستان و یا در مراکز پزشکی بهره مند شوند.

خرید دستگاه اکسیژن ساز

جهت انتخاب و خرید انواع دستگاه های اکسیژن ساز می توانید با مشاورین و کارشناسان شرکت سینا طب تماس حاصل فرمایید و مناسب ترین و رایج ترین دستگاه ها را جهت استفاده در منازل و بیمارستان ها تهیه نمایید. برای انتخاب یک دستگاه تغلیظ کننده اکسیژن با کیفیت و قیمت مناسب می توانید از متخصصان شرکت سینا طب کمک و راهنمایی بخواهید.

تا كنون نظري ثبت نشده است
امکان ارسال نظر برای مطلب فوق وجود ندارد